Dlaczego warto zainwestować w rolki poliuretanowe?

Słowo „rolki” może odsyłać współczesnych ludzi do kilku desygnatów. Wśród nich znajdują się także drobne, ale bardzo istotne akcesoria, będące alternatywą dla standardowych kółek. Takie rolki to przedmioty o walcowatym kształcie, których powierzchnia toczna jest kilka razy szersza niż w przypadku kół. Przymocowuje się je do spodniej części różnego rodzaju sprzętów, które są bardzo ciężkie same w sobie, bądź też mają służyć do transportowania dużych ciężarów.

Rolki poliuretanowe – dlaczego warto je zamontować?

Tajemnicą sukcesu, z jakim rolki wykonują swoje zadania, jest przed wszystkim ich specyficzny kształt. To jednak nie wszystko. Już dokonanie wstępnego rekonesansu w temacie rolek wykazuje, że są on sporządzane z różnych materiałów. Ich korpus, czyli ów walcowaty kształt może być zgrabnie wyprofilowanym kawałkiem sztucznego tworzywa, na przykład poliamidu. Wykorzystanie takiej substancji jest już przejawem sprytu, ponieważ ów syntetyk wykazuje odporność na mechaniczne uderzenia czy ścieranie. Inną grupą produkowanych obecnie rolek są takie tworzone z bardziej tradycyjnych materiałów: takich jak:

  • stal
  • aluminium.

Nawet laik może jednak łatwo sobie wyobrazić, że taka rolka, mimo ogromnej wytrzymałości, nie zapewnia komfortu pracy. Poruszając się, wpada w drgania, które przenoszą się na resztę sprzętu. Stal lub aluminium może zostawiać ślady na powierzchni, po której się toczy. Właśnie dlatego dla producentów takich rolek bardzo istotnym elementem wykończeniowym dla tych akcesoriów jest poliuretan.

Nazywany w mniej oficjalny sposób syntetycznym kauczukiem, poliuretan jest rozwiązaniem wszystkich problemów, jakie mogą pojawić się podczas eksploatowania surowych rolek czy jeszcze szerszych wałków. Ten wynalazek nowoczesnego przemysłu wzbogaca pokryte sobą przedmioty o nowe, bardzo cenne właściwości. Rolki poliuretanowe znajdziesz tutaj – te powleczone cieńszą lub grubszą warstwą tego tworzywa to przepis na sprawną, komfortową i bezpieczną pracę. Nie zaszkodzą im bowiem żadne czynniki zewnętrzne, czy to fizyczne, czy chemiczne. Można użytkować je również w warunkach, gdy temperatura osiąga skrajne wskazania. Rolki tego typu nie zostawią smug na podłodze, będą prowadzić pchany sprzęt pewnie i stabilnie.