Wielka gratka dla małego narciarza – czyli jak wybrać pierwsze narty?

Wybór idealnych nart dla dziecka to dość proste i łatwe zadanie, gdy tylko uzbroisz się w odpowiednią wiedzę i wiesz, czego dokładnie szukać.

Rozmiar

Dobranie odpowiednich nart do wzrostu dzieci jest bardzo proste i łatwe do wykonania. Narty dla dzieci różnią się znacznie od nart dla tych dla zaawansowanych bądź dorosłych. Niemal wszystkie narty dla dzieci z wyjątkiem nart wyścigowych są prawie identyczne.

Najbardziej decydującym czynnikiem przy podejmowaniu decyzji co do rozmiaru nart, na których dziecko powinno jeździć, jest ich wysokość. Jeśli Twoje dziecko jest bardziej doświadczonym narciarzem, który potrafi już płynniej jeździć można już bardziej przebierać. Jeśli masz w swojej rodzinie początkującego albo mniej doświadczonego narciarza, który ciągle ciągle rozwija swoje umiejętności, łatwiej mu będzie się tego wszystkiego nauczyć, gdy po zakupieniu nowych nart wyśle się go dodatkowo na obozy narciarskie Niko Travel – to wielka gratka dla małego narciarza!

Łatwy sposób na dobranie nart do dziecka to zmierzenie jego wysokości w centymetrach. Jeśli dziecko jest silniejszym, bardziej agresywnym lub bardziej doświadczonym narciarzem, odejmij 10 centymetrów.

Czym różnią się narty dziecięce od innych?

Narty dla dzieci są fantastycznymi narzędziami edukacyjnymi i są ściśle przeznaczone dla dzieci ważących mniej niż 100 kg. Są to zwykle narty o długości 120 cm lub krótszej. Dziecięce narty są zaprojektowane w każdym calu, tak by tworzyć maluchowi łatwiejsze warunki do nauczenia się jazdy. Zwykle mają one miękki rdzeń, który wymaga niewielkiej masy lub techniki, aby można nim było skutecznie manipulować – gdy są dobrze dobra e to minimalne naciskanie na narty jest wystarczającą aktywnością ze strony dziecka.

Większość nart dziecięcych wykonana jest na bazie takiej konstrukcji czapeczki, która sprawia, że narta lżejsza. Ta metoda nart budowania jest najbardziej ekonomiczna i idealna dla lekkiego, młodego narciarza.

Inne bardziej zaawansowane dziecięce narty mogą mieć pionowe ściany boczne lub rdzenie z drewna. Te rodzaje nart są zazwyczaj zarezerwowane dla bardziej agresywnych, doświadczonych narciarzy lub tych przygotowujących się do wyścigów narciarskich. Są bardziej wymagające i wymagają dużo większych umiejętności do prawidłowego obsługiwania nart.