Lekcje jazdy na nartach grupowe vs indywidualne – które lepiej wybrać?

Większość włoskich szkół narciarskich dysponuje dużym wyborem szkół i instruktorów narciarskich / snowboardowych. Większość z nich to doświadczeni instruktorzy, którzy mają na koncie sporo doświadczeń zdobytych przez lata, niektórzy z nich są świeżo wyszkoleni i chęcią dzielą się widoczną pasją. Ale często pytamy samych siebie o to jaka forma szkoły narciarskie jest najlepsza i czy warto płacić za prywatne zajęcia. Dzisiaj na ten temat.

Szkółka narciarska – nauka w grupie

Zajęcia w grupie mają swoje zalety. Po pierwsze, jest to tańsze. Po drugie, poznajesz nowych ludzi i uczycie się od siebie nawzajem. Grupy są określane według poziomu zaawansowania, więc początkujący narciarze nie są mieszani z doświadczonymi narciarzami pośrednimi. Niektórzy początkujący narciarze odkrywają również innych początkujących narciarzy, co ułatwia cały proces uczenia się. Lekcje grupowe są często krótsze i mniej męczące niż prywatne lekcje. Ale największym bonusem są często nowe osoby, z którymi się spotykasz i które poznajesz.

Są jednak pewne wady w porównaniu z prywatnymi zajęciami…

W sezonie zimowym szkółki narciarskie we Włoszech są bardzo zatłoczone, co oznacza większe grupy (szczególnie w lutym). Indywidualna uwaga, jaką otrzymuje każdy narciarz, jest również mniejsza niż ta podczas prywatnej lekcji. Dla osób, które jeździły na nartach już kilka razy nie jest to tak wielka sprawa, ponieważ stopniowo zaczynają się przyzwyczajać do tego, że muszą być samodzielni. Ale dla początkujących osób, polska szkoła narciarska we Włoszech która oferuje takie bardziej praktyczne podejście może być bardziej korzystna.

Jeśli podróżujesz z całą rodziną i chcesz pojeździć na nartach, musisz zarezerwować prywatne zajęcia dla swojej grupy. Dzieci i dorośli zwykle nie są umieszczani w tych samych grupach, ponieważ metody nauczania są różne dla każdego.

Istnieje kilka dużych szkół narciarskich we Włoszech, największym ośrodku narciarskim na świecie. Istnieje również wiele małych szkół narciarskich 0- jednakże pracują w znacznie mniejszym zasięgu, z mniejszą liczbą instruktorów narciarskich. Oznacza to, że grupy będą większe, jeśli są dostępni instruktorzy.

Jakość twojej lekcji naprawdę zależy od instruktora, więc jeśli nie jesteś zadowolony z Twojego, po prostu poproś o innego.

Prywatna lekcja

Prywatne lekcje nauki jazdy na nartach dają Ci wspaniałą okazję, aby nauczyć się podstaw lub poprawić swoje umiejętności pod nadzorem osobistego instruktora narciarskiego / snowboardowego. Prywatne lekcje są na ogół droższe niż przyłączenie się do większej grupy, ale wiążą się z nimi pewne kluczowe korzyści. Otrzymasz bardziej bezpośrednie podejście do nauczania dostosowane do twojego poziomu umiejętności.