Przedstawienie urządzenia o nazwie orbitrek

Orbitrek to urządzenie do ćwiczeń, które często nazywa się rowerem eliptycznym, trenażerem eliptycznym lub cross-trainerem. Orbitrek magnetyczny doskonale nadają się do wykonywania ćwiczeń typu cardio w domu. Te sprzęty łączą w sobie zalety bieżni, rowerka stacjonarnego i steppera. Orbitreki magnetyczne pozwalają naśladować ruchy właściwe dla wycieczek górskich, jazdy na rowerze oraz biegów narciarskich.

W jaki sposób uzyskać właściwe rezultaty podczas ćwiczeń na orbitreku? Przede wszystkim należy stosować się do dwóch zasad.

1 zasada – utrzymywanie właściwego poziomu tętna. Jeżeli jest za bardzo wysokie, to spalanie tłuszczu jest dużo gorsze, ponieważ do spalania tłuszczu niezbędny jest tlen, a przy zbyt wysokim tętnie jego dostarczanie znacznie się pogarsza. Przedział tętna powinien wynosić 70-80% tętna maksymalnego (HR).

2 zasada – prawidłowa sylwetka podczas ćwiczeń, czyli proste plecy, uniesiona głowa, stopy płasko na pedałach, a ręce na uchwytach drążków. Taka pozycja sprawie, że trening będzie efektywniejszy.

Trening na urządzeniu o nazwie orbitrek ma bardzo wiele zalet. Jakich? Chociażby to, że spala tkankę tłuszczową oraz bardzo poprawia wydolność organizmy. Warto również dodać, że wzmacnia wszystkie najważniejsze grupy mięśniowe, a przy tym nie obciąża stawów i minimalizuje ryzyko kontuzji. Ważną informacją jest również to, że na orbitreku może ćwiczyć każdy niezależnie od stopnia sprawności fizycznej i wieku.